Signováno vlevo dole. Původní krásný stav.
Narodil se 12. 11. 1883 v Dolní Sytové u Semil a zemřel 7. 1. 1933 v Praze.
Byl žákem umělecko průmyslové školy a po válce v letech 1919-1921 i malířské Akademie v Praze u profesora Nechleby. Pořádal studijní cesty po Rusku, v Bosně, v Hercegovině, v Turecku, v Dalmácii a severní Itálii. Mimo Prahu bylo jeho srdci nejbližší rodné Podkrkonoší a jihočeské Doudlebsko. Kromě krajinářské tvorby, vynikal i svými ženskými akty a dobrými podobiznami. Vystavoval v Praze, Londýně, v Oslo a v Bergenu.
Technika: Olej na plátně
Výška: 66,5 cm, šířka: 91 cm, rámování: 78 x 102,8 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 08.12.2019 18:02
Dosažená cena: 12 000 Kč
Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Seznam příhozů (12)