Narozen 31.7. 1925 v Pelhřimově.
Vyučen řezbářem a pozlacovačem, poté studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Brně a na AVU u V. Rady. Působil v ND v Praze a ve Státním divadle v Ostravě jako malíř v oboru scénografie. Poté působil jako profesionální výtvarník v Ostravě. Velmi časté jsou v jeho tvorbě hudební motivy a inspirace především díly klasiků české a evropské hudební kultury. 1963-1968 byl členem skupiny Život, poté členem SČVU, UVU, Výtvarného spolku Kontrast 90., Skupiny 4 a Společnosti pro kulturu a umění v Ostravě.
Signováno vlevo dole
Signováno vlevo dole
Technika: Olej na plátně
Výška: 80 cm, šířka: 90 cm, rámování: 82,5 x 92,5 cm
Konec aukce: 21.06.2020 19:18
Dosažená cena: 20 500 Kč
Vyvolávací cena: 2 800 Kč
Seznam příhozů (53)