Signováno vlevo dole. Vzadu štítek autora.
Narozen 31.7. 1925 v Pelhřimově.
Vyučen řezbářem a pozlacovačem, poté studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Brně a na AVU u V. Rady. Působil v ND v Praze a ve Státním divadle v Ostravě jako malíř v oboru scénografie. Poté působil jako profesionální výtvarník v Ostravě. Velmi časté jsou v jeho tvorbě hudební motivy a inspirace především díly klasiků české a evropské hudební kultury. 1963-1968 byl členem skupiny Život, poté členem SČVU, UVU, Výtvarného spolku Kontrast 90., Skupiny 4 a Společnosti pro kulturu a umění v Ostravě.
Technika: Olej na plátně
Výška: 74 cm, šířka: 67 cm, rámování: 78 x 70,5 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 23.06.2019 18:11
Dosažená cena: 24 500 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Seznam příhozů (25)