Druhý z významných bludovský rodáků – malířů Josef Směšný se narodil 3. července 1907 v Bludově jako druhorozený syn Josefa Směšného a D. Marie, roz. Koutné. Umělecké jméno Barnet začal používat až v roce 1959. V dětství nežil s rodinou, vychovávaly jej babička a teta. Od dětství vynikal v kreslení – jak na bludovské obecné škole, tak později na šumperské reálce, kde studoval za finančního přispění učitele Rudolfa Kordase, tak svého strýce
Nově rámováno, za sklem
Signováno vpravo dole
Nově rámováno, za sklem
Signováno vpravo dole
Výška: 39 cm, šířka: 30,8 cm, rámování: 54,5 x 46,5 cm
Konec aukce: 23.06.2019 18:24
Dosažená cena: 2 500 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
2 500 Kč | 7.5.2019 19:39:27 |