Narodil se 26. 4. 1892 v Paříži. Zemřel 9. 6. 1969 v Uherském Hradišti.
Roku 1910 začal studovat na pražské akademii u prof. Bukovace, později V. Hynaise. Po studiích uspořádal několik výstav a pak na stipendium, které obdržel po ukončení studia, odjel do Paříže, kde studoval v ateliéru Františka Kupky. Inklinoval ke krajinářství, zapůsobila na něj díla malířů barbizonské školy. Po návratu z Paříže se usadil na Vysočině, poté na Valašsku, od 1930 trvale působil v Uherském Hradišti. Maloval a kreslil v místě svého působení i v okolních obcích.
Signováno vpravo dole
Signováno vpravo dole
Technika: Olej na kartonu
Výška: 64 cm, šířka: 90 cm, rámování: 81 x 106 cm
Konec aukce: 21.06.2020 20:30
Dosažená cena: 10 100 Kč
Vyvolávací cena: 2 400 Kč
Seznam příhozů (33)