Josef Treuchel
Narodil se 6.10.1925 v Kopřivnici a zemřel 2.11.1990.
Celý jeho život i malířské dílo je spojováno s jeho rodištěm – Kopřivnicí. Umělecká dráha nebyla přímočará, toužil po výtvarném vzdělání. Studijní záměry přerušila II. Světová válka, byl nuceně nasazen do místní automobilky. Volný čas věnoval malování. Vystudoval strojní průmyslovku, ale malování se nevzdal. V roce 1950 odešel ze zaměstnání a začal studovat na AVU v Praze v krajinářském atelieru prof. Otakara Nejedlého, byl jedním jeho posledních žáků. Ve stylu expresivně orientovaného realismu maloval krajinu kolem Kopřivnice a Beskyd.
Technika: Olej sololit
Výška: 49,5 cm, šířka: 60 cm, rámování: 64 x 74 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 11.10.2021 18:10
Dosažená cena: 3 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 800 Kč
Seznam příhozů (7)