Zezadu věnování autorem. Říhovský Karel (1926-2016)
Malíř, grafik, loutkář, scénograf, studoval na odborné škole knihařské v Uherském Hradišti a na ŠUŘ v Brně u Süssera, Langera, Tučného, člen SVUT Ostrava, věnoval se rovněž plakátové tvorbě a ilustraci, významný malíř, v roce 1997 vyšla monografie o tomto umělci, množství výstav. Podle návrhu Karla Říhovského byla realizována mozaika "Věda a praxe / Škola a věda" ve vstupní hale knihovny VŠB-TU Ostrava. Informace o tomto díle a některých dalších, realizovaných v architektuře, jsou uvedeny v databázi "Ostravské sochy"
(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků,
(2.1.1926 Zbrašov, Teplice nad Bečvou - 16.4.2016)
Technika: Tempera
Výška: 63 cm, šířka: 86 cm, rámování: 68,5 x 94 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 01.03.2021 21:17
Dosažená cena: 6 200 Kč
Vyvolávací cena: 1 800 Kč