Javůrek Milan (1924-1992)
Malíř v Ostravě, základy malířství získal u Jana Obšila a svého otce Cyrila Javůrka, později studoval u Josefa Lubojackého, člen ČFVU. Věnoval se krajinářské tvorbě, maloval především Ostravsko, Valašsko a Jesenicko, maloval i v Jugoslávii, Francii a Baltu, vystavoval se Sdružením výtvarných umělců Jaroněk. O jeho životě a díle vznikl v roce 1987 dokument v Čs. Televizi Ostrava
(8.6.1924 Ostrava - 24.4.1992)
Signováno vlevo dole. Vzadu autorský štítek.
Technika: Olej sololit
Výška: 55 cm, šířka: 115 cm, rámování: 70,5 x 127 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 14.09.2020 20:38
Dosažená cena: 5 100 Kč
Vyvolávací cena: 1 900 Kč