43. Jihočeská vesnice

Autor: Cyril Chramosta
(1908)

Signováno vpravo dole, zaskleno.
Narozen 6. března 1908 v Husinci u Prachatic, zemřel 3. prosince 1990 v Praze.
Malíř, grafik.
Absolvoval střední průmyslovou školu stavební v Praze a poté se učil soukromě u malíře Oldřicha Blažíčka, profesora J. Nového a Josefa Vonáška. Stavební zkoušku složil v roce 1937. Od roku 1937 byl též členem Sdružení jihočeských výtvarníků v Českých Budějovicích, s nimiž často vystavoval na členských výstavách. Žil a působil především v Praze, nicméně se často vracel do rodného Husince a posléze si zřídil ateliér v Obříství. Tíhl za básnickým projevem svého rodového vztahu k jihočeské krajině.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 31 cm, šířka: 80 cm, rámování: 37 x 85,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 08.09.2019 18:42

Dosažená cena: 2 500 Kč

Vyvolávací cena: 1 900 Kč

Seznam příhozů (4)

2 500 Kč8.9.2019 18:32:29 (limit 8.9.2019 18:32:29)
2 300 Kč8.9.2019 17:44:39
2 100 Kč8.9.2019 17:17:29
1 900 Kč8.9.2019 17:00:02