Signováno vpravo dole. Původně rámováno, zaskleno. Vzadu přípis a štítek autora.
Cyril Chramosta
Narozen 6. března 1908 v Husinci u Prachatic, zemřel 3. prosince 1990 v Praze.
Malíř, grafik.
Absolvoval střední průmyslovou školu stavební v Praze a poté se učil soukromě u malíře Oldřicha Blažíčka, profesora J. Nového a Josefa Vonáška. Stavební zkoušku složil v roce 1937. Od roku 1937 byl též členem Sdružení jihočeských výtvarníků v Českých Budějovicích, s nimiž často vystavoval na členských výstavách. Žil a působil především v Praze, nicméně se často vracel do rodného Husince a posléze si zřídil ateliér v Obříství. Tíhl za básnickým projevem svého rodového vztahu k jihočeské krajině.
Cyril Chramosta
Malíř, grafik.
Technika: Tempera
Výška: 45 cm, šířka: 130 cm, rámování: 52,5 x 137,7 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 23.02.2020 21:01
Dosažená cena: 6 800 Kč
Vyvolávací cena: 2 200 Kč