8. Koně

Autor: Ludvík Vacátko - velký formát

Malíř a profesor kreslení.
Po absolvování vojenské školy působil jako profesor kreslení na pražské kadetní škole. Při zaměstnání si doplňoval vzdělání na AVU v Praze. Ve studiích pokračoval ještě v Paříži, Vídni a Mnichově. Byl vynikajícím znalcem anatomie zvířat, jeho obrazy zachycují nejvíce koně, zvěř a bitevní scény. Byl asistentem Luďka Marolda při tvorbě panoramatického obrazu Bitva u Lipan. Pořádal četné autorské výstavy v Topičově salonu v Praze.
Signováno vpravo dole
Na zadní straně přípis
Obraz je za sklem
Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Technika: Olej karton, datace: 1935
Výška: 70 cm, šířka: 100 cm, rámování: 90 x 118 cm
Stav: Mírně poškozený rám
Signatura: signováno

Konec aukce: 17.03.2019 18:13

Dosažená cena: 29 100 Kč

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Seznam příhozů (58)

15 000 Kč6.3.2019 14:25:12 (limit 5.2.2019 19:00:02)
14 600 Kč27.2.2019 20:43:13 (limit 5.2.2019 19:00:02)
14 100 Kč27.2.2019 20:43:13
13 600 Kč13.2.2019 11:51:25 (limit 5.2.2019 19:00:02)
13 100 Kč13.2.2019 11:51:25
12 600 Kč13.2.2019 11:51:18 (limit 5.2.2019 19:00:02)
12 100 Kč13.2.2019 11:51:18
11 600 Kč13.2.2019 11:51:10 (limit 5.2.2019 19:00:02)
11 100 Kč13.2.2019 11:51:10
10 600 Kč13.2.2019 11:51:04 (limit 5.2.2019 19:00:02)
10 100 Kč13.2.2019 11:51:04
9 800 Kč9.2.2019 10:54:27 (limit 5.2.2019 19:00:02)
9 500 Kč9.2.2019 10:54:27
9 200 Kč9.2.2019 10:49:56 (limit 5.2.2019 19:00:02)
8 900 Kč9.2.2019 10:49:56