Malíř a profesor kreslení.
Po absolvování vojenské školy působil jako profesor kreslení na pražské kadetní škole. Při zaměstnání si doplňoval vzdělání na AVU v Praze. Ve studiích pokračoval ještě v Paříži, Vídni a Mnichově. Byl vynikajícím znalcem anatomie zvířat, jeho obrazy zachycují nejvíce koně, zvěř a bitevní scény. Byl asistentem Luďka Marolda při tvorbě panoramatického obrazu Bitva u Lipan. Pořádal četné autorské výstavy v Topičově salonu v Praze.
Signováno vpravo dole
Na zadní straně přípis
Obraz je za sklem
Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Signováno vpravo dole
Na zadní straně přípis
Obraz je za sklem
Technika: Olej karton, datace: 1935
Výška: 70 cm, šířka: 100 cm, rámování: 90 x 118 cm
Stav: Mírně poškozený rám
Signatura: signováno
Konec aukce: 17.03.2019 18:13
Dosažená cena: 29 100 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Seznam příhozů (58)