40. Písař - velký formát

Autor: Ladislav Placatka

Narodil se 26.5. 1923 v Neratovicích a zemřel 10.10. 1986 v Ostravě.
Studoval ve speciální figurální škole u prof. V. Rady na AVU v Praze. Původním povoláním fotograf. 1960-1963 vyučoval fotografii na Pedagogickém institutu v Brandýse nad Labem. Věnoval se malbě, grafice, knižní ilustraci. Malířskou tvorbu významně ovlivnilo období let 1965-1971, kdy působil jako správce zámku v Lemberku v severních Čechách. Inspirován uměním renesance a barokního manýrismu vytvářel díla formálně poučená surrealismem a přitom přesvědčivě navozující atmosféru renesančního svět. Spolu s prvky bizarního humoru a burlesky vznikla díla z oblasti poetické imaginace, poznamenaná výraznými rysy umělecké individuality. V 60. letech byl spolužákem tzv. Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu. Prosadil se jako portrétista a malíř antikvárních zátiší. Zastoupen ve sbírkách NG Praha, GVU Ostrava, MG Brno a jinde.
Signováno vpravo nahoře.
Technika: Olej na plátně
Výška: 85 cm, šířka: 130 cm, rámování: 95 x 140 cm

Konec aukce: 19.10.2020 18:39

Dosažená cena: 21 500 Kč

Vyvolávací cena: 15 000 Kč

Seznam příhozů (15)

21 500 Kč10.10.2020 20:12:20
21 000 Kč10.10.2020 20:12:10 (limit 1.10.2020 09:50:26)
21 000 Kč10.10.2020 20:12:10
20 500 Kč5.10.2020 18:50:24 (limit 1.10.2020 09:50:26)
20 000 Kč5.10.2020 18:50:24
19 500 Kč2.10.2020 19:01:54 (limit 1.10.2020 09:50:26)
19 000 Kč2.10.2020 19:01:54
18 500 Kč2.10.2020 18:04:51 (limit 1.10.2020 09:50:26)
18 000 Kč2.10.2020 18:04:51
17 500 Kč1.10.2020 09:50:26 (limit 1.10.2020 09:50:26)
17 000 Kč30.9.2020 18:21:19
16 500 Kč29.9.2020 22:34:25
16 000 Kč28.9.2020 11:01:50
15 500 Kč27.9.2020 09:14:50
15 000 Kč23.9.2020 16:50:21