Signováno vpravo dole. Původní hezký stav.
Narozen 23. 1. 1910 v Rosicích u Brna.
Malíř v Bosonohách u Brna. Autodidakt. Maloval krajiny, figur. obrazy i podobizny. Kreslil návrhy i ilustrace.
Původním jménem Gottlieb Berghauer, po II. sv. válce si nechal jméno počeštit na Bohumil Horyna, ale svá díla značil též jako B. Horník.
Technika: Olej na plátně
Výška: 43,5 cm, šířka: 60 cm, rámování: 55 x 72 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 23.02.2020 20:41
Dosažená cena: 9 000 Kč
Vyvolávací cena: 3 900 Kč