Narodil se 22. 4. 1886 v Praze - Vyšehradě a zemřel v roce 1949.
Malíř měst, figuralista, grafik.
Byl žákem umělecko průmyslové školy v Praze u profesora Jakesche, Roku 1931 obdržel výroční cenu akademie věd a umění za soubor obrazů evropských měst. Roku 1915 byl na Akademii výtvarného umění v Praze, ale stuida byla přerušena světovou válkou, kterou prožil jako plukovní malíř. Později pořádal studijní cesty do Solnohradu, Paříže, Norimberku, Itálie, Jugoslávie, Belgie a Londýna. Vystavoval v Praze i na venkově. V cizině v Bergenu, Oslo, Kodani.
Signováno vpravo dole
Signováno vpravo dole
Technika: Olej na kartonu
Výška: 32,5 cm, šířka: 40,5 cm, rámování: 45,5 x 54 cm
Stav: Mírně poškozený rám
Konec aukce: 16.08.2021 21:37
Dosažená cena: 24 600 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Seznam příhozů (28)