111. Za bílou zdí

Autor: Karel Chaba
(1925)

Karel Chaba
Narodil se 3. 8. 1925 v Sedlci a zemřel 25. 8. 2009.
Absolvoval tři třídy měšťanského gymnázia v Táboře, byl autodidakt. Výtvarně se vzdělával soukromě. Nikdy se nepřihlásil k nějakému kolektivnímu hnutí výtvarných umělců, jeho neprofesionální školení bylo příčinou zvýrazněné originality jeho obrazů. Vytvářel své obrazy Prahy ne jako opisy skutečnosti, ale své sny o Praze. Drtivou většinu svých obrazů maloval v tichu svého ateliéru. Svoji první výstavu uspořádal v roce 1960 v pražském divadle D 34. Od té doby pravidelně vystavoval jak v Praze, tak v mnoha jiných městech České republiky, ale v zahraničí např. ve Francii, Německu, Švýcarsku, Itálii, Švédsku, Egyptě nebo v Polsku. Od roku 1962 pracoval jako výtvarník ve svobodném povolání. Kromě volné tvorby se realizoval také ve společenském a kulturním životě Prahy. V roce 1993 navrhl výpravu scény pro operu Jakobín od Antonína Dvořáka inscenovanou v pražském Národním divadle.
Technika: Barevná litografie
Výška: 24,6 cm, šířka: 19,6 cm, rámování: 49,6 x 41,2 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 09.11.2021 19:50

Dosažená cena: 2 300 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Seznam příhozů (5)

2 300 Kč9.11.2021 19:27:45
2 100 Kč9.11.2021 19:25:57
1 900 Kč9.11.2021 19:14:09
1 700 Kč7.11.2021 09:24:30
1 500 Kč28.10.2021 17:43:55