Narodil se 29. 6. 1901 v Černilově u Hradce Králové. Malíř a grafik na Praze 12. Žák umělecko průmyslové školy u prof. Drahoňovského, Mařatky, Bendy a Brunnera. Na akademii výtvarného umění v Praze byl žákem prof. Španiela. Studijní cesty konal po Itálii, Francii, Německu a Švýcarsku. Byl stálým výtvarným spolupracovníkem Národního divadla v Praze. Pavlík maluje krajiny (v létě 1935 maloval krajiny z Orlických hor a okolí Železného brodu), zátiší a zejména intimně procítěné kytice.
Signováno vpravo dole
Za sklem
Signováno vpravo dole
Za sklem
Technika: Olej na kartonu
Výška: 68 cm, šířka: 50 cm, rámování: 82 x 64 cm
Stav: Mírně poškozený rám
Konec aukce: 23.06.2019 18:18
Dosažená cena: 2 500 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
2 500 Kč | 23.6.2019 16:28:50 |