Narodil se 15. 8. 1919 v Pardubičkách a zemřel 1. 7. 1996 v Praze. Malíř, grafik a profesor v Praze. Studoval na umělecko průmyslové škole v Praze u prof. Kysely a Nováka (1941 - 1942), poté na vysoké škole architektury a pozemního stavitelství u prof. Blažíčka a C. Boudy (1937 - 1939). Maluje podobizny, zátiší a figurální kompozice. Sklon ke grotesce a karikatuře. Vliv kubismu. Vystavuje od roku 1937.
Signováno vpravo dole, zaskleno, na zadní straně autorský popis, k dílu je znalecký posudek
Technika: Olej na malířské lepence
Výška: 29 cm, šířka: 19,5 cm, rámování: 52,7 x 39,5 cm
Stav: Nepoškozeno
Konec aukce: 06.12.2021 22:12
Dosažená cena: 76 000 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Seznam příhozů (119)