Zkušební 1/3. Signováno vpravo dole, zaskleno.
Narozen 15. 8. 1919 v Pardubičkách u Pardubic a zemřel 1. 7. 1996 v Praze.
Malíř, grafik, ilustrátor a sochař. Pracoval též na návrzích textilií, keramiky a často spolupracoval i s filmem.
V letech 1937 – 1939 vystudoval kreslení na Českém vysokém učení technickém v Praze a v letech 1941 – 1942 na pražské Uměleckoprůmyslové škole. Byl několikrát vyznamenán v soutěži o nejkrásnější československou knihu roku. Jeho zájem se soustřeďoval zejména na zobrazování přírody, jeho jemná stylizace květin, ptáků, motýlů, stébel trávy připomíná svou křehkostí mistry japonských závěsných obrazů a v protikladu k tomu je jeho přesná kresebná linka, prošlá školou kubismu, velmi vhodná k vyjádření něžných tahů dívčí tváře. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar.
Výška: 30 cm, šířka: 41,5 cm, rámování: 33,5 x 45 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 23.06.2019 20:40
Dosažená cena: 3 100 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Seznam příhozů (5)