99. Polní cesta k dolní bečvě

Autor: Václav František Ulšmíd
(1903)

Signováno vlevo dole. Vzadu autorský štítek s podpisem.
Narodil se 30. 4. 1903 v Praze.
Studoval u J. Rýdla, Al. Kalvody a na Ukrajinské akademii v Praze.
Byl impresionistou, krajinářem a po Kalvodovy mu zůstal smysl pro vyhledávání romantiky a krásy české krajiny, kterou rád oživoval lidem. Byl malířem i grafikem, ale jeho grafické práce jsou málo známé a většinou jsou v soukromém majetku. Studijně pobýval ve Francii, Německu a hlavně na Balkáně (1935).
Technika: Olej na plátně
Výška: 50 cm, šířka: 65,5 cm, rámování: 64,5 x 80 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 19.10.2020 19:41

Dosažená cena: 3 100 Kč

Vyvolávací cena: 2 300 Kč

Seznam příhozů (5)

3 100 Kč19.10.2020 19:36:15 (limit 18.10.2020 17:21:46)
2 900 Kč19.10.2020 19:36:15
2 700 Kč18.10.2020 17:21:46 (limit 18.10.2020 17:21:46)
2 500 Kč3.10.2020 18:49:33
2 300 Kč24.9.2020 11:51:51