1. Cesta od svobodných hamrů - publikováno v knize Kaván

Autor: František Kaván
(1866 - 1941)

Signováno vlevo dole - Frant. Kaván 1928 Cesta od Svob Hamrů
Výborný malíř a krajinář. V letech 1890 - 1896 studoval na pražské Akademii v krajinářském ateliéru Julia Mařáka. Patří k nejvýznamnějším domácím krajinářům, položil základy realistické malby krajiny u nás. Jeho krajiny mají realistický základ. S Mařákovou školou se účasnil řady exkurzí na Žalov, Peruc, do Budňan pod Karlštejnem, na Okoř. Často maloval v Krkonoších, jižních Čechách a Železných horách. Po dobrovolném odchodu z Akademie vznikla jeho výtvarná i literární díla ovlivněná symbolismem a dekadencí, publikoval i svou poezii. Po realistických počátcích se přiklání k symbolismu. Po roce 1900 se vrátil zpět k čisté krajinomalbě, známé jsou především jeho zimní motivy. Původní rámování.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 48 cm, šířka: 63,5 cm, rámování: 60,5 x 76 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 08.12.2019 18:00

Dosažená cena: 147 000 Kč

Vyvolávací cena: 3 500 Kč

Seznam příhozů (101)

56 000 Kč6.12.2019 15:59:15
55 000 Kč6.12.2019 15:59:12 (limit 5.12.2019 21:35:30)
54 000 Kč6.12.2019 15:59:12
53 000 Kč5.12.2019 22:39:03 (limit 5.12.2019 21:35:30)
52 000 Kč5.12.2019 22:39:03
51 000 Kč5.12.2019 22:38:52 (limit 5.12.2019 21:35:30)
50 000 Kč5.12.2019 22:38:52
49 500 Kč5.12.2019 22:38:49 (limit 5.12.2019 21:35:30)
49 000 Kč5.12.2019 22:38:49
48 500 Kč5.12.2019 22:38:45 (limit 5.12.2019 21:35:30)
48 000 Kč5.12.2019 22:38:45
47 500 Kč5.12.2019 22:38:40 (limit 5.12.2019 21:35:30)
47 000 Kč5.12.2019 22:38:40
46 500 Kč5.12.2019 22:38:38 (limit 5.12.2019 21:35:30)
46 000 Kč5.12.2019 22:38:37