32. Ruce

Autor: Olbram Zoubek
(1926)

Kategorie: Ostatní

Narodil se 21. 4. 1926 v Praze a zemřel 15. 6. 2017 tamtéž.
Hlásil se na AVU v Praze, ale nebyl přijat, proto absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze. V letech 1945–1952, po úspěšném složení zkoušek, studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u profesora Josefa Wagnera. V roce 1951 se začal věnovat restaurátorské praxi, ke které získal průpravu u profesora Josefa Wagnera. Specializoval se na renesanční sgrafito a kamennou plastiku. Stal se členem Unie výtvarných umělců, skupiny Trasa a Nové skupiny, je též členem Umělecké besedy. Zoubkův osobitý styl je charakteristický zredukovaným vytvarováním plastik, výraznou vertikalitou, rozrušeným povrchem a autorovu spřízněností a reakcí na antické dědictví. Zoubek je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. V roce 1996 byl oceněn státním vyznamenáním Medailí Za zásluhy I. stupně. Jeho dosud největší retrospektivní výstava čítající okolo 300 exponátů v Jízdárně Pražského hradu se konala od 29. 11. 2013 do 2. 3. 2014.
Reliéf, olovo, zlaceno, na zadní straně značeno, originál, nepoškozeno, k dílu je znalecký posudek
Výška: 15 cm, šířka: 15 cm

Konec aukce: 07.06.2021 18:31

Dosažená cena: 56 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 000 Kč

Seznam příhozů (126)

24 500 Kč11.5.2021 17:50:22 (limit 7.5.2021 12:34:51)
24 000 Kč11.5.2021 17:50:22
23 500 Kč11.5.2021 17:50:18 (limit 7.5.2021 12:34:51)
23 000 Kč11.5.2021 17:50:17
22 500 Kč11.5.2021 17:50:13 (limit 7.5.2021 12:34:51)
22 000 Kč11.5.2021 17:50:13
21 500 Kč7.5.2021 12:34:51 (limit 7.5.2021 12:34:51)
21 000 Kč7.5.2021 12:34:51 (limit 2.5.2021 22:28:38)
20 100 Kč7.5.2021 12:34:23 (limit 2.5.2021 22:28:38)
19 600 Kč7.5.2021 12:34:23 (limit 7.5.2021 12:34:23)
19 100 Kč7.5.2021 12:34:05 (limit 2.5.2021 22:28:38)
18 600 Kč7.5.2021 12:34:05
18 100 Kč3.5.2021 21:16:45 (limit 2.5.2021 22:28:38)
17 600 Kč3.5.2021 21:16:45
17 100 Kč3.5.2021 21:16:40 (limit 2.5.2021 22:28:38)