Signováno vpravo dole. Číslováno 76/80.
Narozen 21. 4. 1926 v Praze. Zemřel 15. 6. 2017 tamtéž.
Hlásil se na AVU v Praze, ale nebyl přijat, proto absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze. V letech 1945–1952, po úspěšném složení zkoušek, studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u profesora Josefa Wagnera. V roce 1951 se začal věnovat restaurátorské praxi, ke které získal průpravu u profesora Josefa Wagnera. Specializoval se na renesanční sgrafito a kamennou plastiku. Stal se členem Unie výtvarných umělců, skupiny Trasa a Nové skupiny, je též členem Umělecké besedy. Zoubkův osobitý styl je charakteristický zredukovaným vytvarováním plastik, výraznou vertikalitou, rozrušeným povrchem a autorovu spřízněností a reakcí na antické dědictví. Zoubek je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. V roce 1996 byl oceněn státním vyznamenáním Medailí Za zásluhy I. stupně. Jeho dosud největší retrospektivní výstava čítající okolo 300 exponátů v Jízdárně Pražského hradu.
Technika: Slepotisk
Výška: 28,2 cm, šířka: 19,7 cm, rámování: 42 x 32 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 23.02.2020 18:20
Dosažená cena: 6 300 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč