13. Zlacený reliéf - Eva

Autor: Olbram Zoubek
(1926)

Kategorie: Předměty z kovů

Zlacený reliéf olovo/cín. Vzadu signování.
Garantujeme pravost a originalitu díla.
Olbram Zoubek
Narodil se 21. 4. 1926 v Praze a zemřel 15. 6. 2017 tamtéž.
Hlásil se na AVU v Praze, ale nebyl přijat, proto absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze. V letech 1945–1952, po úspěšném složení zkoušek, studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u profesora Josefa Wagnera. V roce 1951 se začal věnovat restaurátorské praxi, ke které získal průpravu u profesora Josefa Wagnera. Specializoval se na renesanční sgrafito a kamennou plastiku. Stal se členem Unie výtvarných umělců, skupiny Trasa a Nové skupiny, je též členem Umělecké besedy. Zoubkův osobitý styl je charakteristický zredukovaným vytvarováním plastik, výraznou vertikalitou, rozrušeným povrchem a autorovu spřízněností a reakcí na antické dědictví. Zoubek je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. V roce 1996 byl oceněn státním vyznamenáním Medailí Za zásluhy I. stupně. Jeho dosud největší retrospektivní výstava čítající okolo 300 exponátů v Jízdárně Pražského hradu se konala od 29. 11. 2013 do 2. 3. 2014.
Technika: Cínový reliéf
Výška: 18,6 cm, šířka: 15,2 cm, hloubka: 1,8 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 14.09.2021 18:17

Dosažená cena: 136 100 Kč

Vyvolávací cena: 3 500 Kč

Seznam příhozů (68)

136 100 Kč14.9.2021 18:12:18
131 100 Kč14.9.2021 18:11:47
126 100 Kč14.9.2021 18:10:37
121 100 Kč14.9.2021 18:08:21
116 100 Kč14.9.2021 18:05:49
111 100 Kč14.9.2021 18:00:05
106 100 Kč14.9.2021 17:28:00
101 100 Kč14.9.2021 17:27:52 (limit 14.9.2021 17:27:07)
100 000 Kč14.9.2021 17:27:52
99 000 Kč14.9.2021 17:27:47 (limit 14.9.2021 17:27:07)
98 000 Kč14.9.2021 17:27:47
97 000 Kč14.9.2021 17:27:00 (limit 14.9.2021 17:26:30)
96 000 Kč14.9.2021 17:27:00
95 000 Kč14.9.2021 17:26:54 (limit 14.9.2021 17:26:30)
94 000 Kč14.9.2021 17:26:54