247. Postava

Autor: Josef Čapek
(1887)

Josef Čapek
Narodil se 23. 3. 1887 v Hronově nad Metují a zemřel 13. 4. 1945v koncentračním táboře v Belsenu v Německu.
Malíř, knižní grafik, kreslíř a spisovatel.
Navštěvoval uměleckoprůmyslovou školu v Praze a studoval v Paříži. Autor slova "robot". Byl spoluzakladatel Skupiny výtvarných umělců, poté člen Spolku výtvarných umělců Mánes, s kterou se rozešel, aby pak působil ve skupině Tvrdošíjných.
Výška: 19,8 cm, šířka: 14 cm, rámování: 44 x 38,1
Signatura: signováno

Konec aukce: 30.11.2020 22:09

Dosažená cena: 7 700 Kč

Vyvolávací cena: 4 000 Kč

Seznam příhozů (15)

7 700 Kč30.11.2020 22:04:46 (limit 30.11.2020 20:21:55)
7 400 Kč30.11.2020 22:04:46
7 100 Kč30.11.2020 21:50:08 (limit 30.11.2020 20:21:55)
6 800 Kč30.11.2020 21:50:08
6 500 Kč30.11.2020 21:25:46 (limit 30.11.2020 20:21:55)
6 200 Kč30.11.2020 21:25:46
5 900 Kč30.11.2020 21:25:43 (limit 30.11.2020 20:21:55)
5 600 Kč30.11.2020 21:25:43
5 300 Kč30.11.2020 21:14:53 (limit 30.11.2020 20:21:55)
5 000 Kč30.11.2020 21:14:53
4 800 Kč30.11.2020 20:21:55 (limit 30.11.2020 20:21:55)
4 600 Kč30.11.2020 20:05:25
4 400 Kč30.11.2020 20:05:13 (limit 30.11.2020 19:24:55)
4 200 Kč30.11.2020 20:05:13
4 000 Kč30.11.2020 19:22:58 (limit 30.11.2020 19:22:58)