168. Lesní zákoutí

Autor: Václav Březina
(1862)

Václav Březina (15. září 1862 Pátek nad Ohří[1] – 9. září 1906 Jindřichův Hradec[2]), byl český malíř, žák prof. J. Mařáka na pražské Akademii výtvarných umění.
Václav Březina se narodil 15. září 1862 v obci Pátek. Jeho otec Jan Březina byl ředitelem školy a zamýšlel, že se syn Václav rovněž stane učitelem. Václav projevoval malířské nadání a po absolvování akademického gymnázia se v roce 1880 přihlásil na malířskou Akademii v Praze. V letech 1880–1882 absolvoval elementární školu a přípravku u prof. Františka Čermáka a spřátelil se s Antonínem Slavíčkem. V roce 1883 pražskou Akademii opustil a stal se žákem soukromé krajinářské školy Leopolda Stephana (1826–1890). V následujícím roce odešel do Vídně, aby se zdokonalil v malbě u Jana Václava Kautského (1827–1896). U Kautského se seznámil s J. Mařákem. Spolu s ním se vrátil do Prahy a ve školních letech 1887/88–1891/92 se stal jedním z prvních žáků speciální krajinářské školy prof. Julia Mařáka na pražské malířské Akademii. V roce 1889 již jako student vystavoval uhlové kresby na výroční výstavě Krasoumné jednoty v pražském Rudolfinu. Účastnil se i Jubilejní zemské výstavy v r. 1891, kde vystavil motivy ze Strahovské zahrady.
Signováno vlevo dole
Technika: Olej na kartonu
Výška: 62 cm, šířka: 45 cm, rámování: 86 x 69 cm

Konec aukce: 11.10.2021 20:55

Dosažená cena: 97 000 Kč

Vyvolávací cena: 15 000 Kč

Seznam příhozů (122)

68 000 Kč11.10.2021 17:06:39 (limit 11.10.2021 16:09:55)
67 000 Kč11.10.2021 17:06:39
66 000 Kč11.10.2021 17:06:33 (limit 11.10.2021 16:09:55)
65 000 Kč11.10.2021 17:06:33
64 000 Kč11.10.2021 17:06:25 (limit 11.10.2021 16:09:55)
63 000 Kč11.10.2021 17:06:25
62 000 Kč11.10.2021 16:09:49
61 000 Kč11.10.2021 14:56:50
60 000 Kč11.10.2021 14:56:45 (limit 11.10.2021 14:55:26)
59 000 Kč11.10.2021 14:56:45
58 000 Kč11.10.2021 14:56:22 (limit 11.10.2021 14:55:26)
57 000 Kč11.10.2021 14:56:22
56 000 Kč11.10.2021 14:56:18 (limit 11.10.2021 14:55:26)
55 000 Kč11.10.2021 14:56:18
54 000 Kč11.10.2021 14:56:14 (limit 11.10.2021 14:55:26)