115. Horník se sekyrou

Autor: Vilém Wünsche
(1900 - 1984)

Signováno vpravo dole, datováno 1942.
Byl český malíř a grafik. Náměty své tvorby je spojen především s tematikou Ostravska a tamního života poznamenaného hornictvím. V letech 1922 –1923 studoval na škole v Praze (prof. Jaroslav Benda a Arnošt Hofbauer), poté přešel do soukromé školy F.Engelmüllera. V letech 1924 - 1931 byl žákem M.Švabinského na AVU. V letech 1927–1928 studoval jako stipendista v Paříž
Technika: Olej na kartonu
Výška: 56 cm, šířka: 38 cm, rámování: 69,5 x 52 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 30.11.2020 20:18

Dosažená cena: 6 300 Kč

Vyvolávací cena: 1 900 Kč

Seznam příhozů (23)

6 300 Kč30.11.2020 20:13:44
6 000 Kč30.11.2020 20:09:00 (limit 30.11.2020 20:07:30)
5 700 Kč30.11.2020 20:09:00
5 400 Kč30.11.2020 20:07:30 (limit 30.11.2020 20:07:30)
5 100 Kč30.11.2020 20:06:33
5 000 Kč30.11.2020 20:06:33 (limit 30.11.2020 20:02:09)
4 900 Kč30.11.2020 20:02:10 (limit 30.11.2020 20:02:09)
4 700 Kč30.11.2020 20:01:20
4 500 Kč30.11.2020 19:58:38 (limit 30.11.2020 19:55:57)
4 450 Kč30.11.2020 19:58:38
4 250 Kč30.11.2020 19:55:57 (limit 30.11.2020 19:55:57)
4 050 Kč30.11.2020 19:53:56
4 000 Kč30.11.2020 19:53:56 (limit 30.11.2020 19:53:06)
3 850 Kč30.11.2020 19:53:06 (limit 30.11.2020 19:53:06)
3 650 Kč30.11.2020 19:52:15