34. Ženský poloakt

Autor: Bohumil Mareček
(1884)

Narodil se 15. 2. 1884 v Praze – Karlíně a zemřel 12. 1. 1962 v Praze.
V letech 1898-1902 studoval na UMPRUM u Emanuela Krescence Lišky, Felixe Jeneweina a Karla Vítězslava Maška. Po absolvování nastoupil ještě téhož roku na AVU v Praze, kam docházel do ateliérů Vojtěcha Hynaise a Františka Ženíška. Studium dokončil roku 1906. Po té dále soukromě studoval v Mnichově a v Římě. Později si otevřel vlastní školu kreslení a malby. Jak napovídá výčet Marečkových profesorů, jeho umělecká orientace směřovala především k lidské postavě. Je znám díky svým ženským aktům (tímto tématem poprvé zaujal na jarní výstavě v Rudolfinu roku 1909) i díky svému portrétnímu umění (za 1. republiky například zpodobnil čelné představitele Mělníku). Tímto zaměřením navázal na figurativní tvorbu předních českých akademiků poslední čtvrtiny 19. století, od nichž získal skvělou malířskou průpravu.
Signováno vlevo nahoře
Technika: Olej na plátně
Výška: 75,5 cm, šířka: 55,5 cm, rámování: 97,5 x 77 cm

Konec aukce: 11.10.2021 18:36

Dosažená cena: 19 600 Kč

Vyvolávací cena: 3 000 Kč

Seznam příhozů (49)

7 400 Kč6.10.2021 11:12:56 (limit 6.10.2021 08:45:32)
7 100 Kč6.10.2021 11:12:56
6 800 Kč6.10.2021 08:45:20
6 500 Kč30.9.2021 17:21:29
6 200 Kč28.9.2021 16:36:16
5 900 Kč25.9.2021 19:20:13
5 600 Kč25.9.2021 17:28:39
5 300 Kč22.9.2021 17:18:35
5 000 Kč22.9.2021 17:18:33 (limit 16.9.2021 08:11:26)
4 800 Kč22.9.2021 17:18:33
4 600 Kč22.9.2021 17:18:30 (limit 16.9.2021 08:11:26)
4 400 Kč22.9.2021 17:18:30
4 200 Kč22.9.2021 17:18:25 (limit 16.9.2021 08:11:26)
4 000 Kč22.9.2021 17:18:25
3 800 Kč15.9.2021 10:27:29