137. Jánošík

Autor: Adolf Kašpar
(1877)

Rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole.
Adolf Kašpar
Narodil se 27. 12. 1877 v Bludově u Moravského Šumperka a zemřel 29. 6. 1934 v Železné Rudě.
Malíř, ilustrátor a grafik.
Nejprve studoval na učitelském ústavu v Olomouci, kde upozornil na své nadání již během studií. Z popudu H. Schwaigra odjel do Prahy a od roku 1899 se stává žákem akademie výtvarných umělců a speciální školy profesora Pirnera, kterou absolvoval roku 1904. Pořádal časté cesty na Slovensko, do Zakopaného, přes Tatry do Smokovce. Roku 1906 byl na studiích v Itálii, cestoval po Tyrolsku, Solnohradech a Dalmácii. V roce 1907 byl i v Paříži, kde poznal francouzské ilustrátory, zejména umění Daniela Vierge. Známé jsou jeho ilustrace k Babičce Boženy Němcové, Filosofské historii Aloise Jiráska a k dalším dílům české i světové literatury. Při svém pobytu na Chodsku, kde sbíral materiál k ilustraci knihy J. Š. Baara, zemřel náhle na mrtvici.
Technika: Pastel
Výška: 44 cm, šířka: 31,5 cm, rámování: 70,5 x 55,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 27.10.2019 20:16

Dosažená cena: 4 200 Kč

Vyvolávací cena: 1 900 Kč

Seznam příhozů (10)

4 200 Kč27.10.2019 20:10:10
4 000 Kč27.10.2019 17:40:57 (limit 27.10.2019 17:18:12)
4 000 Kč27.10.2019 17:40:57 (limit 27.10.2019 17:40:57)
3 100 Kč27.10.2019 10:12:17 (limit 27.10.2019 10:12:17)
2 900 Kč27.10.2019 07:32:58
2 700 Kč25.10.2019 22:56:33 (limit 25.10.2019 22:56:33)
2 500 Kč25.10.2019 20:02:24
2 300 Kč14.10.2019 18:55:24
2 100 Kč11.10.2019 10:11:38
1 900 Kč7.10.2019 21:13:12