39. Z Vysočiny

Autor: Josef Jambor
(1887)

Signováno vpravo dole. Datováno 1953. Zaskleno. Původní nerozebíraný obraz.
Narodil se 29. 10. 1887 v Pohledci na Moravě a zemřel 17. 9. 1964 v Tišnově.
V letech 1914-1920 byl žákem pražské Akademie výtvarných umění na speciálce profesora Švabinského. Cestoval po Jugoslavii, severní Itálii, Německu, Holandsku atd. Roku 1923 uspořádal výstavu obrazů z těchto cest a ubezpečil se tak, že česká krajina je nejkrásnější. Je přezdíván malířem Vysočiny, protože inspiraci čerpal převážně kolem své chalupy v Blatinách na Vysočině.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 27 cm, šířka: 31 cm, rámování: 36 x 40 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 08.09.2019 18:45

Dosažená cena: 21 500 Kč

Vyvolávací cena: 1 900 Kč

Seznam příhozů (57)

21 500 Kč8.9.2019 18:40:42
21 000 Kč8.9.2019 18:40:11
20 500 Kč8.9.2019 18:38:57
20 000 Kč8.9.2019 18:37:36
19 500 Kč8.9.2019 18:29:25
19 000 Kč8.9.2019 17:38:46
18 500 Kč21.8.2019 07:58:03
18 000 Kč21.8.2019 07:57:58 (limit 15.8.2019 18:54:26)
17 500 Kč21.8.2019 07:57:58
17 000 Kč16.8.2019 07:09:13 (limit 15.8.2019 18:54:26)
16 500 Kč16.8.2019 07:09:13
16 000 Kč16.8.2019 07:09:09 (limit 15.8.2019 18:54:26)
15 500 Kč16.8.2019 07:09:09
15 000 Kč16.8.2019 07:09:03 (limit 15.8.2019 18:54:26)
14 500 Kč16.8.2019 07:09:03