12. Podzim v Chlebovicích

Autor: Bedřich Holáček

Narozen 6.3.1903 v Moravské Ostravě, zemřel 12.12.1984 ve Frýdku-Místku. Studoval v malířské škole VI. Sychry v Mánesu (1942 - 1944), 1945 - 1949 u prof. Nejedlého na AVU v Praze. Věnoval se kresbě a malbě, před nástupem na AVU začínal jako malíř dekorací. Námětem jeho obrazů byly především Beskydy, věnoval však pozornost i Šumavě, Českému ráji, Valašsku, často zajížděl do Tater a na Slovensko. Jeho díla jsou v majetku GVU Ostrava, Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku a v soukromých sbírkách.
Signováno vpravo dole
Technika: Olej na plátně
Výška: 40 cm, šířka: 65 cm, rámování: 54,2 x 79,2 cm

Konec aukce: 15.11.2021 20:22

Dosažená cena: 4 500 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Seznam příhozů (17)

1 700 Kč15.11.2021 18:53:59
1 500 Kč14.11.2021 18:30:06 (limit 14.11.2021 18:30:06)