175. She´s Jealous

Autor: Robert Cook

Robert Cook, britský malíř narozený v Londýně v roce 1952.

Od mládí tíhl k umění, hlavně malbě a sochařství, od deseti let
soukromě studoval u slavné malířky Bridget Riley a zdokonalil se v
samostudiu a kopírování slavných mistrů.

Ve studiích pokračoval na Royal College of Art v letech 1974 až 1979.
Jeho umělecký vývoj byl dlouhý a Robert Cook prošel mnoha
uměleckými směry, od francouzského impresionismu, neoimpresionismu,
faivismu, kubismu, surrealismu a abstraktního malířství.

Nakonec se ve své práci vrátil ke svému kubismu, kterému vdechl
svůj osobní styl. Jeho tématy jsou hlavně napůl oblečené ženy
doprovázené kavalírky v oblecích.

Jeho díla jsou načasována na třicátá až padesátá léta
minulého století s jemu vlastní noblesou. Robert Cook vystavoval
svou práci v Evropě (Anglie, Německo, Francie, Nizozemsko) a v USA a
Kanadě.

Pak v Jižní Americe / Kolumbie, Brazílie / Jeho díla jsou ve
sbírkách po celém světě, kde milovníci kubismu oceňují jeho
styl, smysl pro detail a barvu jeho děl, zejména v Jižní Americe,
jsou uneseni jeho barvou a Robert Cook je velmi populární v těchto
zemích.

C.A. James

Kombinovaná technika - akryl, lak, signováno vpravo dole
Technika: Akryl/plátno
Výška: 70 cm, šířka: 50 cm, rámování: 71,5 x 51,5 cm

Konec aukce: 11.10.2021 21:11

Dosažená cena: 10 200 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Seznam příhozů (38)

5 700 Kč4.10.2021 17:05:29 (limit 29.9.2021 18:08:51)
5 700 Kč4.10.2021 17:05:29
5 400 Kč4.10.2021 17:05:26 (limit 29.9.2021 18:08:51)
5 100 Kč4.10.2021 17:05:26
4 900 Kč4.10.2021 17:05:21 (limit 29.9.2021 18:08:51)
4 700 Kč4.10.2021 17:05:21
4 500 Kč29.9.2021 18:08:32
4 300 Kč29.9.2021 16:53:50
4 100 Kč23.9.2021 16:06:07
3 900 Kč22.9.2021 17:17:53
3 700 Kč22.9.2021 17:17:51 (limit 22.9.2021 15:35:20)
3 700 Kč22.9.2021 17:17:51
3 500 Kč22.9.2021 17:17:49 (limit 22.9.2021 15:35:20)
3 300 Kč22.9.2021 17:17:49
3 100 Kč22.9.2021 17:17:47 (limit 22.9.2021 15:35:20)