18. Šítkovská vodárenská věž

Autor: Václav Jansa

Václav Jansa (22. října 1859 Slatinice – 29. června 1913 Černošice ) byl český malíř, krajinář a ilustrátor. Významné jsou jeho akvarely zachycující starou Prahu.
Narodil se v dnes zaniklé obci Slatinice (německy Deutsch Zlatnik) v rodině pastýře (Schaffer) Václava Janseho a jeho manželky Marie, rozené Holubové.[1][3] Jeho rodiče zaměstnal hrabě Herberstein na svém dvoře, proto se rodina přestěhovala do Solan u Lovosic. Zde se Jansa vyučil na kupce[p 1] a přitom se věnoval své zálibě, kreslení a malování. Kvůli studiu pak odjel do Prahy.
Byl přijat na Akademii výtvarných umění v Praze a z ní později přestoupil na akademii ve Vídni.
Václav Jansa hodně cestoval a oblíbil si malbu krajin. Maloval hlavně jižní Čechy a také Krkonoše.
Signováno vpravo dole
Technika: Olej na malířské lepence
Výška: 31 cm, šířka: 23 cm, rámování: 47,5 x 39,5 cm

Konec aukce: 09.11.2021 18:29

Dosažená cena: 10 100 Kč

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Seznam příhozů (18)

10 100 Kč9.11.2021 18:24:14
9 800 Kč9.11.2021 18:23:43
9 500 Kč9.11.2021 18:21:46
9 200 Kč9.11.2021 18:20:43
8 900 Kč9.11.2021 18:16:12
8 600 Kč9.11.2021 18:15:31
8 300 Kč9.11.2021 10:54:42
8 000 Kč9.11.2021 07:13:29
7 700 Kč6.11.2021 19:43:29
7 400 Kč6.11.2021 14:19:48
7 100 Kč1.11.2021 14:30:21
6 800 Kč27.10.2021 19:27:38
6 500 Kč27.10.2021 19:27:31 (limit 18.10.2021 09:22:50)
6 200 Kč27.10.2021 19:27:31
5 900 Kč27.10.2021 19:27:16 (limit 18.10.2021 09:22:50)