12. Cesta vesnicí - velký formát

Autor: Jaroslav Grus
(1891)

Narodil se 13. 8. 1891 v Pardubicích a zemřel 13. 10. 1986 v Praze.
Malíř krajin a podobizen.
V letech 1907 – 1912 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Hanuše Schwaigera. V roce 1909 na Purmanovo cestovní stipendium navštívil Benátky a Dalmácii, posléze byl také ve Francii a Itálii. Jeho tvorba, která je soustředěná především na českou krajinu, je charakteristická fauvistickou barevností a dynamickou koncepcí obrazu. V poválečném období se přiklonil k realistickému vitalismu. Roku 1931 vytvořil scénografii Prodané nevěsty. Vystavoval od roku 1917.
Signováno vpravo dole, r.1958
Technika: Olej na kartonu
Výška: 70 cm, šířka: 100 cm, rámování: 84 x 113,5 cm

Konec aukce: 09.11.2021 18:11

Dosažená cena: 18 500 Kč

Vyvolávací cena: 2 000 Kč

Seznam příhozů (51)

18 500 Kč9.11.2021 08:28:43
18 000 Kč9.11.2021 08:28:35 (limit 8.11.2021 20:25:48)
17 600 Kč9.11.2021 08:28:35
17 100 Kč9.11.2021 08:28:30 (limit 8.11.2021 20:25:48)
16 600 Kč9.11.2021 08:28:30
16 100 Kč9.11.2021 08:28:24 (limit 8.11.2021 20:25:48)
15 600 Kč9.11.2021 08:28:24
15 100 Kč8.11.2021 20:59:29 (limit 8.11.2021 20:25:48)
14 600 Kč8.11.2021 20:59:29
14 100 Kč8.11.2021 20:59:24 (limit 8.11.2021 20:25:48)
13 600 Kč8.11.2021 20:59:23
13 100 Kč8.11.2021 20:25:36
12 600 Kč8.11.2021 17:19:09
12 100 Kč8.11.2021 12:55:29
11 600 Kč6.11.2021 20:27:39