224. Štramberk

Autor: Bohumír Jaroněk

Bohumír Jaroněk
Narodil se 23. 4. 1866 ve Zlíně a zemřel 18. 1. 1933 tamtéž.
Malíř, grafik, zakladatel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Byl autodidaktikem a byl původně vyučen řezbářství. V letech 1883 až 1887 absolvoval ve Valašském Meziříčí odbornou školu pro umělecký průmysl dřevařský společně s Frantou Úprkou. Několik let byl modelérem a kompozitérem v uměleckoprůmyslových závodech doma i v zahraničí. Zajímal se o národopis i lidovou architekturu.  Po čtyři roky jezdil na zimní a jarní měsíce do Egypta, kde akvareloval. Zcestoval poté Palestinu, Řecko, Sýrii, Malou Asii, Turecko, Itálii a Francii. V jeho namalovaném díle se odráží celé Valašsko od Vizovic a Zlína až po Slezsko ve všech ročních obdobích.
Signováno vpravo dole, zaskleno, původně adjustované, originál
Technika: Akvarel
Výška: 55 cm, šířka: 36,5 cm, rámování: 85 x 64,5 cm

Konec aukce: 30.11.2020 21:43

Dosažená cena: 9 500 Kč

Vyvolávací cena: 4 000 Kč

Seznam příhozů (23)

9 500 Kč30.11.2020 21:25:18 (limit 30.11.2020 21:23:14)
9 200 Kč30.11.2020 21:25:18
8 900 Kč30.11.2020 21:25:13 (limit 30.11.2020 21:23:14)
8 600 Kč30.11.2020 21:25:13
8 300 Kč30.11.2020 21:25:08 (limit 30.11.2020 21:23:14)
8 000 Kč30.11.2020 21:25:08
7 700 Kč30.11.2020 21:23:03
7 400 Kč30.11.2020 17:30:32
7 100 Kč30.11.2020 07:13:12
6 800 Kč11.11.2020 18:52:35
6 500 Kč11.11.2020 18:52:30 (limit 8.11.2020 22:34:59)
6 500 Kč11.11.2020 18:52:30
6 200 Kč8.11.2020 22:34:57
6 000 Kč8.11.2020 22:34:57 (limit 6.11.2020 20:32:18)
5 900 Kč8.11.2020 22:34:54 (limit 6.11.2020 20:32:18)