Originální stará grafika. V této velikosti raritní.
Nově rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole, číslováno. Vlevo autorské razítko.
Narozen 3. 5. 1877 v Železnici u Jičína a zemřel 19. 12. 1942 v Praze.
Malíř a grafik.
V roce 1894 - 1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze u profesora Maxmiliána Pirnera. V době studií navštívil Bosnu, Dalmácii a Černou Horu, kde malířsky studoval lid a přirodu. Pořádal studijní cesty do Itálie, Paříže a Londýna. Velmi rychle vypracoval své kvality grafika , což ukázala souborná výstava jeho prací, kterou uspořádal SVU Mánes v roce 1905 v Praze. Rozmanitost svého díla rozšířil dále cestou do Španělska a severní Afriky. Byl členem SVU Mánes, spoluzakladatel sdružení Hollar, v dubnu 1928 byl jmenován profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze.
Malíř a grafik.
Výška: 45 cm, šířka: 31 cm, rámování: 63,5 x 48,5 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 27.10.2019 19:01
Dosažená cena: 37 100 Kč
Vyvolávací cena: 1 200 Kč
Seznam příhozů (92)