169. Trojrozměrný pohled

Autor: Eduard Ovčáček

Rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole, vlevo číslováno 37 / 100.
Narodil se 5. 3. 1933 v Třinci.
Vizuální básník, grafik, sochař, malíř, fotograf, typograf, kurátor a vysokoškolský pedagog.
Vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě u prof. Petera Matejka a roku 1962 absolvoval roční stáž na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u prof. Antonína Kybala. Již koncem 50. let byl členem skupiny Kroky a jedním z iniciátorů vzniku nezávislé bratislavské skupiny výtvarníků orientovaných na informel a účastníkem neoficiálních výstav Konfrontace I-III v letech 1961-1963. V té době také navázal kontakty s ostatními umělci zabývajícími se strukturální malbou v Praze (Aleš Veselý, Vladimír Boudník, Mikuláš Medek) a v Polsku (Marian Bogusz). Moravští a slovenští strukturalisté sdružení v Tvůrčí skupině Parabola vystavovali společně poprvé v roce 1963 v DU Olomouc a v roce 1964 v Ostravě. Představil lettristické obrazy na výstavě Obraz a písmo a byl přítomen na reprezentativní přehlídce československé grafiky v Písku.
Výška: 26,8 cm, šířka: 19 cm, rámování: 38,4 x 30,8 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 30.11.2020 20:48

Dosažená cena: 3 100 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Seznam příhozů (10)

3 100 Kč30.11.2020 20:21:40
2 900 Kč13.11.2020 01:08:04
2 700 Kč9.11.2020 20:06:58
2 500 Kč7.11.2020 23:32:31 (limit 4.11.2020 17:40:55)
2 500 Kč7.11.2020 23:32:31
2 300 Kč7.11.2020 23:32:26 (limit 4.11.2020 17:40:55)
2 100 Kč7.11.2020 23:32:26
1 900 Kč7.11.2020 23:32:24 (limit 4.11.2020 17:40:55)
1 700 Kč7.11.2020 23:32:24
1 500 Kč4.11.2020 17:40:18