7. Cornštýn v podvečer

Autor: Roman Havelka

Původní nerozebíraný obraz. Vzadu věnování a přípis. Rok 1922. Obraz byl na několika výstavách. V roce 1957 byl na výstavě v Hodoníně a v roce 1958 na výstavě Krajské galerie Vysočiny v Jihlavě. Vše viz foto.
Narodil se 30. 4.  1877 v Jemnici u Znojma a zemřel 20. 6. 1950 ve Znojmě.
Malíř a krajinář.
V letech 1892 až 1895 studoval  na pražské Uměleckoprůmyslové škole u profesorů Lišky a Stibrala. Poté přestoupil na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, studoval zde do roku 1898. Po roce vojenské služby v roce 1901 ukončil studia u Rudolfa z Ottenfeldu. Získal Hlávkovo stipendium a cestoval po Itálii a dva roky strávil v Bosně a Hercegovině. Ve vlastním atelieru v Mnichově zpracovával motivy z cest. Po druhé cestě do Bosny se usadil v Bítově nad Dyjí a namaloval zde na 3000 obrazů v mařákovském duchu. V roce 1905 pobýval v Dalmácii, odkud přivezl mnoho přímořských motivů. Vystavoval v Praze, Hradci Králové, ale i v cizině, např. ve Vídni, Londýně, Berlíně, Mnichově. Maloval lyrické krajiny s důrazem na dekorativní působivost světla a barvy.  Díky výborně zvládnuté kresbě patřil i k významným ilustrátorům, například se podílel na ilustrování díla Augusta Sedláčka Hrady a zámky české.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 28 cm, šířka: 40,5 cm, rámování: 45 x 56 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 08.09.2019 18:06

Dosažená cena: 14 700 Kč

Vyvolávací cena: 1 900 Kč

Seznam příhozů (44)

14 700 Kč11.8.2019 14:51:26
14 200 Kč9.8.2019 18:01:45
13 700 Kč6.8.2019 09:38:01
13 200 Kč5.8.2019 17:55:45
12 700 Kč27.7.2019 09:37:23
12 200 Kč26.7.2019 18:58:30
11 700 Kč17.7.2019 15:25:48
11 600 Kč17.7.2019 15:25:48 (limit 11.7.2019 15:19:59)
11 200 Kč17.7.2019 15:25:42 (limit 11.7.2019 15:19:59)
10 700 Kč17.7.2019 15:25:42
10 200 Kč17.7.2019 15:25:37 (limit 11.7.2019 15:19:59)
9 900 Kč17.7.2019 15:25:37
9 600 Kč17.7.2019 15:25:34 (limit 11.7.2019 15:19:59)
9 300 Kč17.7.2019 15:25:34
9 000 Kč17.7.2019 15:25:19 (limit 11.7.2019 15:19:59)