17. Pohled do krajiny

Autor: Roman Havelka

Signováno vlevo dole, zaskleno. Původní nerozebíraný obraz. Vzadu věnování - viz foto.
Narozený 30. 4.  1877 v Jemnici u Znojma. Zemřel 20. 6. 1950 ve Znojmě.
Malíř a krajinář.
V letech 1892-1895 studoval  na pražské Uměleckoprůmyslové škole u profesorů Lišky a Stibrala. Poté přestoupil na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, studoval zde do roku 1898. Po roce vojenské služby v roce 1901 ukončil studia u Rudolfa z Ottenfeldu. Získal Hlávkovo stipendium a cestoval po Itálii a dva roky strávil v Bosně a Hercegovině. Ve vlastním atelieru v Mnichově zpracovával motivy z cest. Po druhé cestě do Bosny se usadil v Bítově nad Dyjí a namaloval zde na 3000 obrazů v mařákovském duchu. V roce 1905 pobýval v Dalmácii, odkud přivezl mnoho přímořských motivů. Vystavoval v Praze, Hradci Králové, ale i v cizině, např. ve Vídni, Londýně, Berlíně, Mnichově. Maloval lyrické krajiny s důrazem na dekorativní působivost světla a barvy.  Díky výborně zvládnuté kresbě patřil i k významným ilustrátorům, například se podílel na ilustrování díla Augusta Sedláčka Hrady a zámky české.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 30 cm, šířka: 39,5 cm, rámování: 43 x 53,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 08.09.2019 18:16

Dosažená cena: 12 500 Kč

Vyvolávací cena: 1 900 Kč

Seznam příhozů (39)

12 500 Kč8.9.2019 18:10:36
12 000 Kč23.8.2019 19:48:04
11 500 Kč27.7.2019 09:38:10
11 000 Kč26.7.2019 18:58:00
10 500 Kč26.7.2019 09:42:56
10 000 Kč26.7.2019 09:42:51 (limit 25.7.2019 19:43:31)
9 800 Kč26.7.2019 09:42:51
9 500 Kč26.7.2019 09:42:43 (limit 25.7.2019 19:43:31)
9 200 Kč26.7.2019 09:42:43
8 900 Kč26.7.2019 09:42:39 (limit 25.7.2019 19:43:31)
8 600 Kč26.7.2019 09:42:39
8 300 Kč26.7.2019 09:42:34 (limit 25.7.2019 19:43:31)
8 000 Kč26.7.2019 09:42:34
7 700 Kč26.7.2019 09:42:26 (limit 25.7.2019 19:43:31)
7 400 Kč26.7.2019 09:42:26