61. Zimní krajina

Autor: Jaromír Stretti-Zamponi
(1882)

Rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole.
Jaromír Stretti - Zamponi
Narodil se  11. 6. 1882 v Plasích u Plzně a zemřel roku 1959 v Praze.
Pocházel z významné pražské rodiny grafiků, byl bratrem Viktora Strettiho. Byl samoukem, i když původně malíř, záhy se přeorientoval na grafiku. Upoutal na sebe pozornost souborem grafik, pražských i italských motivů. Prostředek k vyjádření svého uměleckého cítění našel v barevné akvatintě. Z počátku vystupoval pod jménem Jaromír Zamponi, které přejal po své italské babičce, aby byl rozeznán od svého bratra Viktora.
Výška: 37 cm, šířka: 32 cm, rámování: 62 x 51,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 27.10.2019 19:00

Dosažená cena: 1 500 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

1 500 Kč27.10.2019 18:17:47