Rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole. Číslo 42/120.
Narozen 14. 9. 1906 v Jablůnce nad Bečvou. Zemřel 27. 11. 1998 ve Valašském Meziříčí.
Vyučil se malířem porcelánu v Jaroňkově dílně v Rožnově pod Radhoštěm. V letech 1926-1933 studoval na pražské Akademii výtvarných umění u profesorů Jakuba Obrovského a Otakara Nejedlého. V letech 1933-1935 získal dvakrát po sobě stipendium italské vlády, které mu umožnilo rozšířit studia na Škole krásných umění v Římě. Po návratu do vlasti se věnoval pedagogické činnosti, nejdříve na Baťově škole umění ve Zlíně a po válce na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Koncem 50. let přesídlil na Soláň (Velké Karlovice) a soustředil se výhradně na vlastní tvorbu. Věnoval se krajinomalbě, portrétní a ojediněle grafické tvorbě (cyklus 12 barevných litografií), vytvořil též několik monumentálních fresek. Uskutečnil desítky výstav u nás i v zahraničí. Měl mimořádně čilé kontakty především s italským uměleckým prostředím (výstavy v Římě, Bologni, Benátkách, Florencii, realizace monumentální fresky v Taipaně). V roce 1985 byl jmenován národním umělcem.
Výška: 51 cm, šířka: 67,5 cm, rámování: 70,5 x 86
Signatura: signováno
Konec aukce: 08.09.2019 19:50
Dosažená cena: 2 300 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Seznam příhozů (5)