Signováno vpravo dole. Deingruber - jeden z pseudonymů Josefa Drhy.
Drha Josef (1912-2009)
malíř a grafik, studia na Masarykově vyšší lidové univerzitě v Ostravě, dále soukromě u Wünsche a Obšila, člen Moravskoslezských výtvarných umělců, SČSVU, SČVU, SVUT Ostrava, ČFVU, SCA, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, Ministerstva kultury, Galerie výtvarného umění v Ostravě atd., dlouhý výčet výstav individuelních i kolektivních, zastoupen mimo jiné v roce 1993 na výstavě Les Peintres Tcheques v Paříži, významný český malíř a přední malíř ostravského regionu.
(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA))
(3. 3. 1912 Ostrava-Hulváky - 22. 12. 2009 Ostrava)
Drha Josef (1912-2009)
Technika: Olej na plátně
Výška: 44,5 cm, šířka: 57,5 cm, rámování: 46 x 66 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 27.10.2019 19:56
Dosažená cena: neprodáno
Vyvolávací cena: 1 900 Kč